Zimowa odsłona lekcji wychowania fizycznego

      Zima jest już z nami od ponad miesiąca, a dopiero w ostatnich dniach doświadczyliśmy jej uroków. W końcu spadła zadowalająca dzieci ilość śniegu, który na całe szczęście utrzymał się dłużej.

     W poniedziałek 4.02.2019 roku białemu szaleństwu oddali się jako pierwsi uczniowie klasy VII, udając się na lekcje wychowania fizycznego do Łęczycy. Na pierwszy rzut oka obiekt nie przypominał lodowiska, a jego obecność zdradzały jedynie bandy. Pod kilkunastu centymetrową warstwą śniegu kryła się jednak woda w postaci stałej. To, co wydawało się pewną przeszkodą okazało się wielką, sypką i przede wszystkim dającą się lepić atrakcją. Nie trudno się domyślić, co nastąpiło po paru minutach. Rozpoczęła się regularna bitwa na śnieżki, wywołująca mnóstwo emocji i wzbudzająca zainteresowanie przechodniów. Początkowo cel zabaw rzutnych był nieokreślony i każdy czuł się zagrożony. Po pewnym czasie śmiałość uczniów jednoznacznie  wskazała, kto jest z kim, a w zasadzie kto jest sam. Pod wpływem przewagi liczebnej młodzieży najskuteczniejszą formą obrony było unikanie śnieżek i sporadyczne ataki. Nie przystoi jednak nauczycielowi czmychać przed młodzieżą. I tak sięgając po osiągnięcie współczesnej techniki, czyli łopatę do odśnieżania, zyskałem broń rozsiewającą dosłownie chmurę śnieżnego pyłu, siejącego postrach wśród uczniów. To była kolejna wspaniała i niecodzienna lekcja .

     Następne zajęcia odbywały się również w cudownej zimowej scenerii, ale już na boisku i placu przyszkolnym. W pierwszej części dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach na śniegu z wykorzystaniem sanek. Atmosfera i emocje były spontaniczne i typowe dla człowieka w tym okresie życia. Wystarczyło tylko pokazać i objaśnić przebieg rywalizacji, a o zaangażowanie można było już być spokojnym. Wszyscy jednak z niecierpliwością oczekiwali na punkt kulminacyjny, którym było ognisko i pieczenie kiełbasek.

 

 

     ,, Na wieść o zajęciach wychowania fizycznego na powietrzu wszyscy byli bardzo podekscytowani. Najpierw uczestniczyliśmy w różnych zabawach ścigając się na sankach. Po udanych zawodach przeszliśmy na plac zabaw, gdzie czekało na nas ognisko przygotowane przez naszego nauczyciela wychowania fizycznego. Wszyscy nadzialiśmy kiełbaski na patyki i zaczęliśmy je piec, rozmawiając i żartując przy tym razem. Kiełbaski były przepyszne, a ich smak i wspomnienie dzisiejszej lekcji na długo z nami pozostanie."

                                                                                                          

                                                                                                                                                                         Julia Florczak

 

 

Galeria zdjęć

 

                                                                                  

 

 

     

08 lutego 2019