VII Powiatowe Manewry Sprawnościowe

9 czerwca w godzinach 9.00 - 12.00 na Stadionie Miejskim w Łęczycy odbyły się VII Powiatowe Manewry Sprawnościowe pod hasłem " I Ty możesz zostać bohaterem. Troska o własne zdrowie." Nasza Szkoła również uczestniczyła w tegorocznych Manewrach, a reprezentowali nas uczniowie z klasy III wraz z Bożeną Cieślarek i Anną Gierlińską oraz Oddział Przedszkolny 6 - latków z opiekunami Justyną Chmielecką Gawryś oraz Łukaszem Żmieńką.

Program jak zwykle obfitował w przeróżne atrakcje i konkursy. Inauguracji dnia dokonali nauczyciele z Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Łęczycy, wcielając się w aktorów i przedstawiając własną wersję przygód Królewny Śnieżki. Występ nauczycieli ujął wszystkich za serca oraz momentami rozbawił do łez.

Po występie uczniowie mieli okazję podziwiać :

 

     1.  Strażacki Punkt Kontrolny, gdzie strażacy dumnie prezentowali swoje wozy bojowe, stroje i wyposażenie strażackie. Dla dzieci spragnionych konkurencji strażacy zgotowali niełatwy              tor przeszkód. Oczywiście nasi uczniowie chętnie podjęli to wyzwanie i bardzo dobrze sobie poradzili.

     2.  Policyjny Punkt Kontrolny. Policjanci prócz pogadanek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz postępowania w sytuacji zagubienia się w obcym mieście, zaprosili dzieci do           wozu policyjnego, pozwolili wsiąść na motocykl oraz przymierzyć kaski, kamizelki i nagolenniki. Niektórym dzieciom spodobały się policyjne tomfa czyli popularnie zwane pałki.

     3.  Przy punkcie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej na dzieci czekał niełatwy konkurs wiedzy ze znajomości tajników zdrowego odżywiania oraz zdrowego trybu życia,                   który m. in. polega na unikaniu nikotyny. Z tego tematu klasa III przygotowała plakat zachęcający do rzucenia tego nałogu.

     4.  Przy Wojskowym Punkcie Kontrolnym dzieci podziwiały wojskowe wozy bojowe oraz sprzęt obrony cywilnej taki jak : maski przeciwgazowe czy butla z tlenem.

     5.  Na koniec przeszliśmy do Punktu WOPR. Panie przeprowadziły pogadankę na temat resuscytacji, udostępniły manekina, dzięki czemu chętni mogli poćwiczyć czynności ratujące                 życie.

 

Na koniec Organizatorzy zgotowali nam smaczną niespodziankę : zupę grochową. Po tak obfitym w emocje uczestnictwie w Manewrach wszyscy wyciszyli się nad talerzem pysznej strawy.

Organizatorom serdecznie dziękujemy !!!!

 

Galeria zdjęć

12 czerwca 2017