VI Biesiada Strażacka Gminy Łęczyca

16 lipca, po raz szósty, w Jankowie odbyła się Biesiada Strażacka Gminy Łęczyca. Organizatorami imprezy było OSP w Jankowie oraz Urząd Gminy w Łęczycy.

 

Zebranych gości przywitał Komendant Miejsko – Gminnego Związku OSP Krzysztofa Królaka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się mieszkańcy Gminy, Poseł na Sejm RP Pan Marek Matuszewski, Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, Skarbnik Gminy Łęczyca Pani Agnieszka Kaszubska, Radni Gminy w Łęczycy, Starosta Powiatu Łęczyckiego Pan Wojciech Zdziarski, Wójt Gminy Daszyna Pan Zbigniew Wojtera, Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy Pan podins. Zbigniew Gruszczyński, Prezesi oraz Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Łęczyca oraz samorządowcy z terenu powiatu łęczyckiego.

 

Otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński, który jednocześnie podziękował strażakom za ich pracę na rzecz społeczeństwa i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.

 

Jako pierwszy na scenie pojawił się nasz szkolny Zespół folklorystyczny Marysie i Jaśki z Łyncyckigo, który został ciepło przyjęty przez publiczność. Następny był 10-osobowy Zespół Akordeonistów OSP z Andrespola, kóry działa przy OSP w Andrespolu oraz Domu Kultury w Wiśniowej Górze. Muzycy zaprezentowali różnorodne utwory zagrane na akordeonach, perkusji i gitarze basowej. Kolejna na scenie pojawiła się Kapela Ludowa Witaszewiacy, która wykonała m.in. mazurki, oberki, kujawiaki oraz polki. Nie zabrakło również Orkiestry Dętej Gminy Łęczyca. która zaprezentowała mieszankę utworów od ludowych, po współczesne. Muzykom towarzyszyły na scenie młode tancerki - Mażoretki, które uzupełniły koncert pokazemtanecznym. Jako ostatnie na scenie zaprezentowały się Panie z zespołu wokalnego Daszynianki, który od 9 lat działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Daszynie. Zespól wykonał głownie utwory ludowe, które zostały nagrodzone dużymi brawami zgromadzonej publiczności.

 

Oprócz występów artystycznych nie zabrakło także innych atrakcji takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, basen z dmuchanymi łódkami, pokaz wozów strażackich i transportowych, sprzętu rolniczego, pokaz sprzętu policyjnego. Na Biesiadzie znalazły się również stoiska gastronomiczne oraz z zabawkami. Impreza zakończyła się wspólną zabawą taneczną.

 

 

Galeria zdjęć

 

19 lipca 2017