Szlachetna paczka

 

AKCJA TRWA DO 6 GRUDNIA 2017. !

 

 

 

PPRZEDSTAWIENIE RODZINY:

Pani Jolanta (42 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Marię (18 l.) i Wojtka (5 l.)

 

HISTORIA RODZINY:

Rodzina do niedawna radziła sobie dobrze, dopóki nie zdiagnozowano u córki pani Jolanty padaczki i migreny. To spowodowało bardzo duże koszty leczenia, które obciążają bardzo mocno budżet rodziny. Rodzina utrzymuje się z gospodarstwa rolnego, zasiłku pielęgnacyjnego oraz projektu 500+. Po odliczeniu kosztów leczenia oraz opłat, na jednego członka rodziny przypada 335 zł miesięcznie.

 

PIĘKNO RODZINY:

Pani Jolanta bardzo dumna jest z swoich dzieci. Marysia jest wzorową uczennicą i, pomimo swoje ciężkiej choroby, bardzo ładnie rysuje. W przyszłości chciałaby rozwijać swoją pasję. Kobieta chciałaby także zdobyć większe doświadczenie, uczęszczając na różne kursy. Pragnie także ukończyć kurs prawo jazdy, co pozwoliłoby jej na samodzielne dojazdy z córką na badania do lekarzy specjalistów. Rodzina, pomimo ciężkiej sytuacji, bardzo mocno się kocha i walczy o lepsze jutro.

 

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY:

 

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, mąka, dżem

 

ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

Potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szczoteczka do zębów

 

MATERIAŁY SZKOLNE:

zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, kredki, piórnik

 

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

koc, ręczniki, pościel, poduszka


BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: patelnia, garnki - stare są zniszczone, a na nowe brak funduszy. Talerze - większość się potłukła, zostało niewiele.

 

SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

Jolanta - mikser, Maria - prostownica, Wojtek - helikopter na pilota.

 

 

29 listopada 2017