Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021

 

W lutym intensyfikujemy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych. Aktywność ta związana jest z – obchodzonym w tym roku 9 lutego – Dniem Bezpiecznego Internetu.

 

DBI 2021 odbywa się pod hasłem „Bezpieczni w sieci” Podczas tegorocznych obchodów organizatorzy zachęcają wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podkreślają , że wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

 

Na terenie szkoły równolegle podejmowane są różne działania. Wychowawcy we wszystkich klasach poruszają tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu. Podobnie na zajęciach informatyki w klasach I-III czy w oddziałach przedszkolnych. Przedszkolaki uczestniczyli w pogadance online z przedstawicielem policji na temat zasad bezpiecznego korzystania z sieci, oglądali kreskówkę ze strony sieciaki.pl , układali puzzle z logo dzień bezpiecznego internetu oraz malowali kolorowanki . Otrzymali broszurę 10 zasad korzystania z internetu. W klasach IV - VIII uczniowie mogą być aktywizowani tylko tym razem on-line. Biorą udział w tworzeniu prac przestrzennych , oglądają filmy oraz prezentację edukacyjne o tematyce bezpieczeństwa w sieci. Również będą uczestniczyli w pogadance online.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 lutego 2021