Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Tego właśnie dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Powstanie misia jako przytulanki jest związane z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta. W 1902 roku wybrał się on z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowała w formie komiksu waszyngtońska prasa.

 

Historią tą zainspirował się pewien producent zabawek, który stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to najukochańsza i ponadczasowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Pluszowy Miś jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości.

 

Nasza szkoła również upamiętniła ten szczególny dzień : każdy z nas przyniósł swojego ukochanego pluszaka, spróbował ulubionej potrawy misia, którą jest miód oraz pobawił się wspólnie z kolegami i koleżankami na przerwach śródlekcyjnych.

 

Anna Gierlińska

 

 

Galeria zdjęć

              

             

 

 

30 listopada 2018