Sukces naszych uczniów!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” – edycja XLII.

 

Tematem tegorocznego konkursu była ekologia a mottem słowa Floriana Plita:

 

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

 

Konkurs w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbył się w formie online. W kwietniu 2021 roku do konkursu przystąpiło 59 recytatorów ze szkół podstawowych powiatu łęczyckiego, w tym 8 z naszej szkoły. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni za najlepsze recytacje:

 

I Miejsce: Antonina Kaźmierczak – kl. I,

 

II Miejsce: Żaneta Głodek – kl.III,

 

III Miejsce: Aleksandra Kuzaniak – kl.II,

 

Wyróżnienie: Julia Granosik - kl.II.

 

Finał konkursu rejonowego odbędzie się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy 1 czerwca 2021 roku (wtorek) o godz.15.00.

 

Zapraszamy wyróżnionych za najlepsze recytacje uczniów po odbiór nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy.

 

Trzymamy kciuki za Antoninę Kaźmierczak, uczennicę klasy I, która będzie reprezentować Powiat Łęczycki podczas XLII Finału Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego 12 czerwca 2021 roku.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

 

12 maja 2021