Relacja wolontariusza z wręczenia paczki Rodzinie

Relacja wolontariusza z wręczenia paczki Rodzinie.

Do domu Pani Joli dotarliśmy w niedzielę po południu. Cała rodzina z niecierpliwością oczekiwała naszego przyjazdu. Chłopiec z ogromnym zapałem pomagał przy noszeniu paczek, chcąc podołać nawet tym, których ciężar przekraczał jego możliwości. Co chwila słychać było okrzyki: - Wow, ale tego jest!- Ile tych prezentów! Dzieci nie mogły doczekać się otwarcia paczek. Piękne kolorowe pudła zajęły znaczną część kuchni. Marysia stała z boku i obserwowała mając łzy w oczach jak zobaczyła tyle prezentów i radość braciszka. Chłopiec zabrał się do-rozpakowywania, gdy poszczególne prezenty wywoływały kolejne okrzyki radości. Mama usiłowała zapanować nad rozgardiaszem, ale nie dało się powstrzymać niespożytej energii chłopca. Jednym z pierwszych Jednym z pierwszych odpakowanych prezentów były zabawki dla niego - obiekt wielkiego zainteresowania chłopca Wojtuś spokojnie otwierał kolejne paczki i odkładał na bok pluszowe miśki oraz przybory szkolne. Szczególnie przypadły mu do gustu puzzle. Wojtuś dzielnie przekazywał mamie wszystkie produkty spożywcze i z radością spoglądał na słoik kremu czekoladowego do kanapek. - Mamo, chemikalia! krzyknął otwierając pudełko pełne środków czystości. Mamie uśmiech nie schodził z twarzy, gdy obserwowała chłopca jak cieszył się otwierając paczki. Prosiła, aby przekazać darczyńcom, że dzięki tej paczce, zwłaszcza zapewnieniu opału na zimę jej rodzina będzie mogła godnie i ciepło spędzić zimę jej rodzina będzie mogła godnie i ciepło spędzić nie tylko święta. W atmosferze ogólnej radości i ciepłych słów pożegnaliśmy się z całą rodziną, życząc sobie nawzajem wesołych świąt.

Co chce przekazać wolontariusz?

Serdecznie dziękuję za wzięcie udziału w projekcie i przygotowanie wartościowej paczki, która bardzo pomoże Rodzinie Pani Joli. Miło mi było z Państwem współpracować.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Pragniemy serdecznie podziękować naszym Darczyńcom, których otwarte serca i chęć czynienia dobra są nieocenione. Bardzo dziękujemy że to właśnie naszą rodzinę Państwo wybrali. Jesteśmy zaszczyceni i przepełnia Nas wielka radość, dziękujemy za poświęcony czas i pieniądze które Państwo przeznaczyli na przekazane dary. Dzięki Państwa hojności i dobremu sercu na naszych twarzach pojawił się uśmiech. Jeszcze raz Serdecznie dziękujemy, jesteście Państwo niesamowici!!!

 

 

 

04 stycznia 2018