Obchody Światowego Dnia Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych.

 

Przedszkolaki również nie mogły pominąć tak ważnej uroczystości – 7 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych uczciły święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Od wczesnych godzin rannych odbywały się bajkowe zabawy, tj. wędrujący krasnoludek, rozwiązywanie bajkowych zgadywanek, oddzielanie ziaren grochu od fasoli, układanie i opowiadanie historyjek obrazkowych, „zabawa na zamku królewskim” przy znanych przebojach dziecięcych, zabawa „Traf w Babę Jagę”. Przygotowaliśmy magiczną miksturę, która odstrasza złe wróżki i czary itp.

 

Ten wyjątkowy dzień był okazją do wspólnego słuchania bajkowej literatury i zachęcania do rozwijania zainteresowań czytelniczych. W związku z tym zaprosiliśmy do udziału w naszej zabawie dobrą wróżkę. To był z pewnością niezapomniany dzień.

 

 

Galeria zdjęć

 

 

07 listopada 2019