Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

     Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach była organizatorem Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Łęczyca pana Jacka Rogozińskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy mł. insp. Zbigniewa Gruszczyńskiego. Wzięli w niej udział uczniowie ze szkoły podstawowej w Leźnicy Małej oraz Topoli Królewskiej. Turniej odbył się w dwóch kategoriach. W pierwszej rywalizowali uczniowie z rocznika 2007 - 2009, zaś w drugiej starsi. Uczestnicy mieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnościami jazdy w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód. W odniesieniu sukcesu niezbędne było również opanowanie stresu.

     Naszą szkołę reprezentowali : Małgorzata Krzepińska, Wiktoria Olejniczak, Szymon Głodek i  Łukasz Król oraz Kacper Pisera, Karolina Zasada i Katarzyna Zasada. Nasi reprezentanci we wspomnianych kategoriach zajęli II miejsce. Zwyciężyli uczniowie ze szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej. Indywidualnie najlepszy wynik w młodszej grupie uzyskała Wiktoria Olejniczak ze SP w Wilczkowicach, natomiast w starszej Szymon Kaźmierczak ze SP w Leźnicy Małej.

     Na zakończenie Pani dyrektor Emilia Kołodziejczyk oraz nadkom. Marcin Marciniak Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wręczyli uczestnikom dyplomy oraz nagrody indywidualne ufundowane przez Urząd Gminy w Łęczycy. Były to uniwersalne pompki do rowerów i piłek, torby podsiodłowe, liczniki rowerowe oraz drobne gadżety przygotowane przez policję.

     Składamy serdeczne podziękowania pani Aleksandrze Michałowskiej, przedstawicielom policji Mariuszowi Kowalskiemu i Krzysztofowi Szewczykowi oraz Zbigniewowi Antosiakowi, za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

 

 

Galeria zdjęć

 

 

 

05 kwietnia 2019