Dzień Przedszkolaka 2019

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły 26września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały woreczkami do celu, były skoki w workach , skoki przez kałuże czy bieg z „jajkiem”. Dzieci uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Uczniowie klasy drugiej wraz z p. Anną Gierlińską przygotowali przedstawienie pt. „Przedszkolakiem fajnie być” Doroty Gellner. Dzieci wysłuchały również opowiadania o Gangu Słodziaków, a następnie w grupach kolorowały postaci Nietoperza Nikosia, Pszczółki Poli, czy Liska Lucusia.
Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Po uroczystej przysiędze odbyły się tańce przy znanych przebojach dziecięcych. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Dziękujemy za wspólną zabawę

 

Galeria zdjęć

 

28 września 2019