Dzień Pluszowego Misia

25 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

 

 

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.
Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.

Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu, brały udział w konkurencjach np .kto szybciej „złowi” małe co nieco.

Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta pani Moniki Karczmarek (mamy Patryka), która zaszczyciła nas swoją wizytą i przeczytała dzieciom bajkę o przygodach misia.

 

 

Dziękujemy klasie siódmej i pani Annie Gierlińskiej za przygotowanie niespodzianki dla przedszkolaków.

 

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze

 

 

Galeria zdjęć

 

 

 

26 listopada 2019