Cała Polska Czyta Dzieciom

Nie do przecenienia jest rola jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając nasza szkoła, a szczególnie oddziały przedszkolne przystąpiły dnia 20 listopada 2017 r. do akcji " Cała Polska czyta dzieciom ". Ponadto rodzice, wyjątkowi goście oraz nauczyciele codziennie będą czytać dzieciom książeczki. W sali przedszkolnej powstanie kącik    " Z książką w podróży ".

Akcję rozpoczęliśmy uroczystą częścią artystyczną w wykonaniu rodziców i dzieci. Rodzice przygotowali przedstawienie pt. " Kaczka dziwaczka ". Po przedstawieniu w ramach odwiedzin wyjątkowych gości, znanych w środowisku lokalnym - p. Emilia Gmerek i p. Agata Fornalczyk przeczytały wybrane wiersze  Jana Brzechwy. Następnie zgadywaliśmy wspólnie baśniowe kalambury. Na koniec dzieci przy wsparciu rodziców bawili się w projektantów mody dla księżniczek i książąt i przygotowali wspaniałe stroje.

Dziękujemy naszym Aktorom - Rodzicom, którzy skorzystali z zaproszenia do udziału w mini teatrze i kolejny raz poświęcili swój czas na przygotowanie przedstawienia dla dzieci. W imieniu Pani Dyrektor oraz Personelu Przedszkola składamy wyrazy uznania i podziękowania za pomysłowość oraz wspaniałe przedstawienie swojej roli w utworze " Kaczka dziwaczka " J. Brzechwy.

 

 

W przedstawieniu wystąpili :

 

 

 

Kaczka dziwaczka - p. Joanna Galant

Kaczka - p. Aneta Antczak

Gęś - p. Katarzyna Głodek

Aptekarka - p. Natalia Pająk

Fryzjerka - p. Mirosława Andrysiak

Praczka - p. Magdalena Jakubowska

Kucharz - p. Katarzyna Kornat

Kupiec - p. Paweł Antczak

Policjant - p. Aneta Sobczyńska

Listonosz - p. Elżbieta Cybulska

 

 

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za udział w bajkowym spotkaniu.

 

 

Galeria zdjęć

21 listopada 2017