Bezpieczni za kółkiem : konkurs dla szkół z Kajetanem Kajetanowiczem rozstrzygnięty

                            

 

 

       Akcja „Bezpieczni za kółkiem z Radiem Zet – Wspólna droga” rozpoczęła się 19 października 2020 roku. Droga jest wspólnym dobrem nie tylko kierowców samochodów, ale też motocyklistów, rowerzystów czy pieszych. Tegoroczne hasło kampanii zwracało uwagę na aspekt odpowiedzialnego zachowania każdego pełnoprawnego uczestnika ruchu drogowego: na drogach odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych.

        Zwycięzcy konkursu byli ogłaszani na antenie Radia ZET przez 2 tygodnie, od poniedziałku do piątku. W gronie 10 laureatów z całej Polski znalazła się Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach. W tym roku organizatorzy przeznaczyli 50 tysięcy złotych równo rozdysponowane na projekty, które poprawią bezpieczeństwo w okolicy szkół lub bezpieczeństwo sanitarne w samych szkołach.

      Ponadto laureaci uczestniczyli 10 listopada w wirtualnym spotkaniu na antenie Radia Zet z Agnieszką Kołodziejską prowadzącą poranny program „Dzień dobry bardzo” oraz pomysłodawcami akcji Kajetanem Kajetanowiczem i przedstawicielem Pirelli.

 

      Dla dzieci spotkanie ze zdobywcą drugiego miejsca w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC2 oraz trzykrotnym Rajdowym Mistrzem Europy WRC2 było wyjątkową lekcją w dobie zdalnego nauczania w czasie pandemii. Uczestnicy mogli zobaczyć filmy przygotowane przez Team „Kajto” oraz wysłuchać komentarzy. Z pewnością słowa wypowiedziane przez Kajetana Kajetanowicza na długo zapadną w pamięci młodych ludzi, którzy uczestniczą w ruchu drogowym.

 

   „W rajdach staram się być jak najszybszy, jednak na co dzień priorytetem w poruszaniu się po drogach jest dla mnie bezpieczeństwo. W swoim życiu uczestniczyłem w ponad 150 rajdach samochodowych, podczas których i mnie przytrafiały się różne, często trudne sytuacje. Jako instruktor bezpiecznej jazdy, nauczony doświadczeniem, wiem, jak niebezpiecznym narzędziem może być samochód w rękach dorosłego, który nie zna podstawowych zasad poruszania się na drodze. Ja również jestem rodzicem i sam martwię się o swoje pociechy, dlatego zachęcam, byśmy wspólnie nauczali bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania na drodze już od najmłodszych lat. Taki jest cel naszej akcji.”

 

                      

 

 

13 listopada 2020