Wizyta w bibliotece i parku

Dnia 10 maja 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z opiekunami wybrały się do Biblioteki Miejskiej dla Dzieci i do Parku Miejskiego w Łęczycy.

 

Pani bibliotekarka przygotowała dla nas zagadki na temat bajek, następnie musieliśmy odgadnąć, z której bajki pochodzi dany fragment muzyczny, a także uczestniczyliśmy w krótkich zabawach muzyczno - ruchowych z misiem. Pani zachęcała nas do wypożyczania i czytania książeczek. Pózniej mieliśmy czas wolny, mogliśmy pooglądać najnowsze książki oraz zwiedzić bibliotekę. Na koniec Pani bibliotekarka przeczytała nam ciekawą książeczkę o Misiu listonoszu.

 

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer w Parku Miejskim w Łęczycy. Celem wycieczki było przybliżenie środowiska przyrodniczego jakim jest park, zwrócenie uwagi na bezpieczne korzystanie z placu zabaw oraz integracja dzieci. Na placu zabaw nie zabrakło atrakcji dla dzieci młodszych i tych starszych.

 

Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Optymisty, podczas którego dowiedzieliśmy się kim jest OPTYMISTA, co zrobić żeby być optymistą i dlaczego warto nim być. Dzieci przekazały sobie iskierkę przyjazni oraz malowały kolorową tęczę.

 

 

Galeria zdjęć

 

 

 

11 maja 2017