Spotkanie z Biblioteką - oddział czterolatków

 

25 kwietnia  dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunkami , w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom , udały się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej i Miejskiej dla dzieci w Łęczycy . Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci na początku zajęć  odgadywały tytuły bajek na postawie ilustracji. Następnie   wysłuchały fragmentu  opowiadania pt.  Gdzie jest Lusia?

 Babcia Łukasza musi wyjechać i zostawia pod opieką wnuczka swoją śliczną kotkę syberyjską. Łukasz nie jest z tego powodu zbyt zadowolony, nie lubi Lusi i nie chce się z nią bawić ani nią zajmować. Pewnego popołudnia Lusia bawi się w ogrodzie i wdrapuje na drzewo, z którego nie może zejść – wtedy zaczyna się straszna burza. Po burzy nie można Lusi nigdzie znaleźć – Łukasz pierwszy raz martwi... Po burzy nie można Lusi nigdzie znaleźć – Łukasz pierwszy raz martwi się o kotkę. Jak babcia zareaguje na wieści o zaginięciu ukochanej kotki? Czy Lusia się odnajdzie? Czy Łukasz pokocha Lusię i będzie dla niej dobry?

 Ponadto oprócz zabawy  w  kotki dzieci wykonywały szereg zadań związanych z  właśnie tym zwierzęciem .tj. labirynty, ćwiczenia grafomotoryczne  czy dostrzeganie różnic między obrazkami.

Z trakcie spotkania panowała miła atmosfera. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z biblioteką i książkami.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

 

26 kwietnia 2016