Lekcja otwarta języka angielskiego

Lekcja otwarta języka angielskiego dla rodziców w Oddziale Przedszkolnym:

W dniu 8 czerwca w oddziale sześciolatków odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego, które dla naszych maluchów mogły być dość niezwykłe z powodu obecności ich rodziców. Zajęcia na które zostali zaproszeni rodzice, miały na celu zaprezentowanie sposobów i metod nauczania języka obcego, jak również pokazanie czego nasi najmłodsi uczniowie zdążyli się już nauczyć w bieżącym roku szkolnym.

 

Tematem przewodnim zajęć było przyswojenie nazw poszczególnych produktów żywnościowych. Po prezentacji krótkiego filmiku „How do you make a pizza?” uczniowie  z chęcią wzięli udział w codziennej zabawie „Chinese whisper” – głuchy telefon, a także nauczyli się piosenki „Let’s make a pizza”. Następnie dzieci wykonały w małych grupach swoje „kawałki pizzy” dekorując je poznanymi produktami.

 

Przez większość lekcji nauczyciel stosował metodę TPR (Total Physical Response) – metoda reagowania całym ciałem. Jest ona niezbędna w edukacji najmłodszych dzieci, gdyż pomaga ona pozbyć się uczucia znużenia oraz utraty koncentracji. 

 

Zorganizowane zajęcia uważam z bardzo udane. Pomogła mi w tym między innymi naturalna ciekawość odkrywania otaczającego świata, która towarzyszy najmłodszym wychowankom w procesie przyswajania języka obcego. 

 

Łukasz Żmieńka

 

Galeria zdjęć

 

 

 

09 czerwca 2016