Jarmark Wielkanocny - 20 marca 2016

W dniu 20 marca Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował „Jarmark Wielkanocny” . Prace przygotowane przez naszych uczniów (stroiki wielkanocne, pisanki, zajączki, kurczaczki) a także cieszące się ogromną popularnością ciasta upieczone przez rodziców zostały sprzedane przed Kościołem św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. W tym wyjątkowym dla nas dniu towarzyszyły nam także nasze uczennice ze szkolnego zespołu „Marysie i Jaśki z Łyncyckigo”, przebrane w stroje ludowe. Realizacja całej akcji była możliwa dzięki pomocy księdza Proboszcza Sławomira Sobierajskiego, któremu chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie i zgodę na przeprowadzenie „Jarmarku”. Temperatura na zewnątrz także nie zniechęciła nas w żaden sposób, a gorąca herbata przygotowana przez siostry ze zgromadzenia „Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego” zachęciła nas do dalszej pracy.

Pieniądze zgromadzone podczas dzisiejszej akcji zostaną przekazane na cele charytatywne.

 Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli zorganizować kolejną akcję mającą na celu niesienie pomocy innym potrzebującym. Cytując słowa Papieża Jana Pawła II należy pamiętać, że „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli nauczyciele: p. Justyna Chmielecka oraz p. Łukasz Żmieńka.

 

Udało nam się zebrać 1288,78 zł.

 

   Opiekun Samorządu uczniowskiego pragnie podziękować:

 

  •      Pani Dyrektor Emilii Kołodziejczyk za wyrażenie zgody i wsparcie;
  •      Nauczycielom, którzy włączyli się w organizację i realizację "Jarmarku" w szczególności pani Aleksandrze Ratajczyk, pani Honoracie Marchewa, pani Annie Grielińskiej, pani Beacie Kaczmarek, pani Bożenie Cieślarek, pani Małgorzacie Gasik, pani Danucie Głodek, pani Agnieszce Śliwińskiej oraz pani Agnieszce Szczech;
  •     Uczniom naszej szkoły za przygotowanie pięknych stroików, pisanek i zajączków;
  •     Rodzicom za szczere serca;
  •     Zespołowi "Marysie i Jaśki z Łyncyckiego" za pomoc i wytrwałość.

 

Zdjęcia wykonała pani Agnieszka Śliwińska

 

Opiekun SU Łukasz Żmieńka

 

Galeria zdjęć

 

 

  Głośno o nas już w mediach regionalnych na ele24

 

 

 

 

20 marca 2016