Dzień zdrowia "Śniadanie daje moc"

Śniadanie daje moc

'Śniadanie daje moc' to akcja promująca zasady zdrowego odżywiania i zwiększająca świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka.
Na kilka dni przed akcją wychowawcy powiedzieli  dzieciom o planach zorganizowania wspólnego śniadania, po to, aby mogły się przygotować oraz porozmawiać o tym między sobą i w domu z rodzicami.

W dniu akcji ławki w klasach  zamieniły się w bufet.Przyniesione produkty ułożono przy pomocy wychowawców  na  talerzach ,a następnie dzieci samodzielnie przygotowywały kolorowe , smaczne i zdrowe kanapki, szaszłyki owocowe czy inne zdrowe produkty .

Dzień wcześniej dzieci zostały zapoznane  z  zasadami prawidłowego odżywiania się  na podstawie piramidy żywienia .Omawiano także w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania.

 

 Aż przyjemnie było patrzeć jak uczniowie z apetytem pałaszują kolorowe kanapki , szaszłyki i inne smakołyki przygotowane przez siebie. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, ale też pełnych witamin warzyw. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami.
Rozmawiano również o konieczności jedzenia śniadania każdego dnia.

                                                                   

 

 

  „Zdrowe rymowanki”

 

"Kto jada truskawki - nie miewa czkawki!

 

"Kto chrupie ogórki - szybko zjeżdża z górki!"

 

‘’Do śniadania ogóreczki, no a w szkole - marcheweczki."

 

‘’Chrup owoce, jedz warzywa - to na zdrowie świetnie wpływa!"

 

„Jem ogórki, pomidory i smakuje mi papryka,Dlatego - możesz wierzyć - nie straszna mi matematyka!"

 

 

 

Galeria

 

22 kwietnia 2016